fbpx
bicycle-384566_1920

Suplementy dla rowerzystów – co wybrać?

Jazda na rowerze to dla wielu osób czysta przyjemność, którą traktują jako rozrywkę idealną na cieplejsze dni. Są jednak tacy, dla których rower jest sposobem na zadbanie o własną kondycję oraz sylwetkę. Zawodowi kolarze stosują odpowiednią dietę oraz suplementację, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki na zawodach. O odżywkach dla sportowców powinni pomyśleć nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale również ci, dla których rower stał się istotną częścią życia. Jakie suplementy dla rowerzystów są najlepsze?

Suplementy dla rowerzystów – co wybrać?

Na kondycję rowerzysty wpłynąć może kilka suplementów.  Najczęściej korzystają oni z odżywek przedtreningowych, których zadaniem jest dodanie energii i zwiększenie wydolności organizmu, dzięki czemu rowerzysta może pokonywać dłuższe dystanse. Choć kolarzom nie zależy na budowaniu masy mięśniowej, mogą oni stosować także suplementy, które znane są kulturystom i amatorom siłowni.

BCAA dla kolarzy

BCAA stanowi zestawienie trzech aminokwasów egzogennych, które bardzo ważne są nie tylko dla wyczynowców, ale dla sportowców, uprawiających dowolną dyscyplinę. W skład czystego BCAA wchodzi: leucyna, izoleucyna i walina w różnych proporcjach (rowerzystom najczęściej zaleca się BCAA w stosunku 2:1:1, czyli tak zwaną konfigurację standardową). Aminokwasów tych nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie, dlatego należy dostarczać je z pożywienia lub wraz z suplementacją.

Korzyści z zażywania BCAA przez kolarzy:

  • BCAA stanowi doskonałe paliwo energetyczne (aminokwasy uwalniane są w mięśniach szkieletowych w sytuacji niedoboru energetycznego);
  • zwiększają wydolność oddechową;
  • wpływają na szybszą regenerację organizmu;
  • działają antykatabolicznie;
  • zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu.

Suplement dla sportowców BCAA uważany jest za jeden z najskuteczniejszych, z których korzystać mogą rowerzyści. Czystą postać tych aminokwasów znajdziemy w sklepie z wysokiej jakości odżywkami rawnutrition.eu. 

Oprócz BCAA, rowerzyści korzystać mogą również z innych popularnych odżywek.

Beta- alanina

Systematyczna suplementacja beta-alaniny przed treningiem przyczynia się do poprawy wydajności na treningu. Badania wykazują, że dzięki temu suplementowi, końcowy czas jednostki treningowej jest znacznie lepszy, gdyż beta-alanina przyczynia się do redukcji uczucia zmęczenia na końcowym odcinku trasy.

Kreatyna

Kreatyna dla kolarzy sprawdza się głównie dlatego, że sprzyja poprawie wytrzymałości oraz wydajności organizmu. Świetnie sprawdzi się u rowerzystów w okresie treningowym. Niektóre badania wykazują również, iż kreatyna, dzięki zwiększeniu wydolności organizmu, wpływa na efektywniejsze wykorzystanie tlenu w trakcie jazdy.

Odżywka białkowa

Osoby, które jazdę na rowerze traktują poważnie, jako sposób na wzmocnienie sił swojego organizmu i poprawę sylwetki, powinny zadbać również o odpowiednią dietę. Jednym z  podstawowych elementów zdrowego odżywiania u sportowców, jest zwiększenie podaży protein. Oczywiście spore ich ilości możemy dostarczyć z pożywieniem, jednak wielu sportowców sięga po odżywki białkowe, które stanowią szybką alternatywę dla proteinowego posiłku. Warto je stosować wtedy, gdy nie mamy możliwości dostarczenia wymaganej ilości białka z jedzenia.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 10 % rabatu na pierwsze zakupy

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00