fbpx
dumbbells-2465478_1280

Suplementy dla biegacza – kreatyna i l-karnityna

Osoby, które systematycznie biegają, coraz częściej sięgają po suplementy dla sportowców. Przy bieganiu przydać mogą się różne odżywki, a każda z nich spełnia określoną rolę. Dzięki suplementacji sportowcy podnoszą swoją wytrzymałość i wydolność, a także usprawniają regenerację, co jest bardzo ważne przy regularnych treningach. W tym artykule zajmiemy się dwiema odżywkami, chętnie wybieranymi przez biegaczy i pokażemy, jak działają one na organizm.

Kreatyna a bieganie

Kreatyna to jeden z suplementów o potwierdzonym naukowo działaniu. Występuje ona w naszym organizmie naturalnie, aczkolwiek przy zwiększonym wysiłku fizycznym, zapotrzebowanie na nią wzrasta, przez co często suplementacja okazuje się konieczna. Choć jej głównym celem jest pomoc w budowaniu i utrzymaniu masy mięśniowej, korzystnie wpływa również na poprawę wytrzymałości i wydolności fizycznej, co bardzo przydaje się biegaczom. Kreatyna przed bieganiem zalecana jest tym, którzy chcą poprawiać swoje wyniki na długie dystanse, a także miłośnikom biegania, pragnącym zwiększyć szybkość pokonywanej trasy. Co więcej, odżywka ta wpływa w dużej mierze na regenerację, dzięki czemu możemy ćwiczyć częściej, a nasze ciało staje się mniej narażone na przetrenowanie.

Niektórzy biegacze niechętnie podchodzą do kreatyny w obawie, że zatrzyma ona wodę w organizmie, a dla sportowca długodystansowego każdy kolejny kilogram to dodatkowe obciążenie. Taki efekt odżywka daje jednak dopiero po przekroczeniu dawki 10 gram. dziennie, dlatego biegaczom zaleca się suplementację w ilości 3-5 gram. na dobę.

L-karnityna a bieganie

Wśród biegaczy popularna jest l-karnityna przed bieganiem. Dlaczego? L-karnityna pełni w organizmie głównie rolę transportową – przekazuje tłuszcze do mitochondriów, gdzie ma miejsce wytwarzanie energii. Większości osób jednak składnik ten kojarzy się z redukcją tkanki tłuszczowej. Owszem, l-karnityna odpowiada za transport tłuszczów, bierze także udział w ich spalaniu. Dlatego właśnie szacuje się, że suplementacja l-kantiryną przy regularnych treningach może przyczynić się do przyspieszenia redukcji tkanki tłuszczowej, a tym samym do wyrzeźbienia sylwetki.

Dla biegaczy suplementacja l-karnityną może mieć jednak jeszcze inne znaczenie. Otóż udowodniono, że odpowiednia ilość tego składnika w organizmie ma duże znaczenie dla wytrzymałości. U sportowców długodystansowych składnik ten  może więc przyczynić się nie tylko do utraty zbędnych kilogramów, ale również do poprawy wyników w bieganiu. L-karnitynę nasz organizm produkuje samodzielnie, dostarczamy ją także z pożywieniem, gdyż znajduje się między innymi w mięsie, produktach mlecznych czy rybach. Przy regularnych treningach często jednak może dochodzić do niedoborów, dlatego zaleca się jej suplementację.

Kreatyna i l-karnityna dla biegaczy stanowią dużą pomoc w osiąganiu sportowych celów. Te dwie odżywki stanowią jedne z najczęściej wybieranych przez miłośników biegania. Nie są to jedyne przydatne suplementy, jednak na pewno mogą przydać się w przyspieszeniu regeneracji i poprawie wytrzymałości.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00