fbpx
people-2592247_1920

Suplementacja przy bieganiu – na co zwrócić uwagę ?

Właściwa i zbilansowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna, dla większości osób jest wystarczająca. Jednak sportowcy, którzy aktywnie uprawiają jogging, mają nieco większe zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze, których nawet najlepszy jadłospis może nie pokryć w 100%. Właściwa suplementacja przy bieganiu może w znacznym stopniu podnieść jego wydajność i uczyni jogging jeszcze efektywniejszym. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając suplementy do biegania?

Jakie suplementy do biegania wybrać?

Sport i suplementacja idą w parze. Niezależnie od uprawianej aktywności, przy właściwym dopasowaniu suplementów witaminowych, białkowych itp. organizm sportowca, oprócz zdrowej dawki ruchu otrzymuje solidny zastrzyk niezbędnych minerałów i substancji, które powinny pokrywać jego aktualne, zwiększone zapotrzebowanie. Wybór jednak nie jest prosty – nie ma jednego najlepszego suplementu dedykowanego do wszystkich rodzajów aktywności.

Ochrona stawów i poprawa wydajności

Dobra suplementacja przy bieganiu powinna mieć na celowniku ochronę stawów i pokrywanie zapotrzebowania na minerały i witaminy. Ale to nie wszystko! Osoby, którym zależy na sukcesywnej poprawie swoich wyników – zarówno odległości jak i  prędkości, powinny skupić się na zwiększeniu swojej energii. Suplementacja przy bieganiu, która ma realny wpływ na zwiększenie energii organizmu, odnosi się do odżywczych środków erogenicznych, czyli suplementów węglowodanowych, które są nieomal obowiązkowym środkiem dla osób, którym zależy na realnym zwiększeniu intensywności treningu. Węglowodany podczas biegania na dalszych odcinkach, zapewniają dodatkowe paliwo energetyczne, co zapobiega zmęczeniu i w perspektywie wydłuża bieganie.

Suplementy na stawy również nie powinny być pomijane. Mimo że nie mają tak wyraźnego odzwierciedlenia w wynikach sportowych – stanowią dobry filar i działają prewencyjnie. Każdy biegacz powinien profilaktycznie przyjmować środki, które wpływają na odbudowę i ochronę więzadeł, chrząstek i stawów (np. kolagen typu I i II).

Bieganie – jakie suplementy na regenerację?

Wykazano, że przy aktywności fizycznej powiązanej z wysoką intensywnością bardzo skuteczne okazują się kreatynowe suplementy do biegania i wodorowęglany (np. Creatine Monohydrate Boost Performance od Raw Nutrition). W pierwszych kilku sekundach sprintu kreatyna działa w organizmie tak samo, jak paliwo w samochodzie. Dobrze dopasowana keratynowa suplementacja przy bieganiu, jest w stanie zwiększyć poziom fosforanu kreatyny w mięśniach i stanowić dobre wsparcie podczas regeneracji sił. Sole alkaliczne, takie jak wodorowęglan sodu (soda oczyszczona), mogą z kolei pomóc zneutralizować kwas mlekowy i opóźnić zmęczenie mięśni. Rola suplementacji biegacza nie kończy się jednak z chwilą zakończenia joggingu.

W przypadku każdego sportu niezwykle istotną kwestią jest okres regeneracji po wysiłku. Aby zapobiec katabolizmowi, czyli rozpadowi mięśni na skutek intensywnego treningu, wskazane jest stosowanie niezbędnych aminokwasów BCAA (np. kapsułki BCAA performance, Raw Nutrition), które pomagają organizmowi biegacza przekształcić białko w mięsień podczas okresu regeneracji. Wbrew pozorom ochrona mięśni przed rozpadem powinna być celem nie tylko kulturystów, ale również osób trenujących bieganie. Suplementy diety pod warunkiem ich właściwego dopasowania do profilu uprawianego sportu i oczekiwań co do przebiegu treningu, poprawiają wydajność poprzez wpływ na skład ciała, wspomagają zwiększanie masy mięśniowej lub redukcję tkanki tłuszczowej. Z hasłem „suplementy — bieganie” powinny kojarzyć się również karnityna, chrom, HMB (czyli hydroksymetylomaślan), odżywki białkowe, aminokwasowe i wyżej opisane suplementy. Bieganie to sport, który wymaga również stosowania właściwej diety, bogatej w minerały i witaminy, odpowiedniej pod względem energetycznym. Nie ma wątpliwości, że odpowiednia podaż witamin i minerałów jest niezbędna dla zachowania dobrego zdrowia, ale rozstrzygnięcie kwestii, czy ćwiczenia zwiększają zapotrzebowanie na witaminy, jest w wielu środowiskach sportowych nadal dość dyskusyjne.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00