fbpx

Odżywki białkowe

Niezwykle ważnym elementem prawidłowo skomponowanej diety każdego entuzjasty sportów siłowych czy sylwetkowych jest odpowiednia podaż pełnowartościowego białka, które jest budulcem wszystkich komórek w naszym organizmie od mięśni i skóry po włosy i paznokcie. Zapotrzebowanie na proteiny u osób uprawiających sport może być nawet dwa razy wyższe niż standardowe. Białko bierze udział w procesie regeneracji, czyli naprawy mikrouszkodzeń włókien mięśniowych powstałych w wyniku ćwiczeń siłowych, a także przyczynia się do wzrostu ich objętości i wytrzymałości. Jednak zapewnienie właściwej ilości białka czerpiąc je wyłącznie z pożywienia, może być problematyczne.

Odżywki białkowe – po pierwsze wygoda

Idealnym sposobem na pokrycie naszego dziennego zapotrzebowania są popularne odżywki białkowe. Zrobienie szejka jest zdecydowanie łatwiejsze i zajmuje znacznie mniej czasu niż  przygotowanie piersi z kurczaka czy solidnego steku. Kolejną zaletą sproszkowanej wersji białka jest jego wysoka wchłanialność i lekkostrawność dzięki temu szybko trafia do naszych mięśni i nie obciąża układu pokarmowego. Na rynku suplementacyjnym istnieje wiele różnych wersji odżywek białkowych, które możemy wybrać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i upodobaniami. Od najpopularniejszych protein serwatkowych po białka roślinne dla osób stroniących od produktów odzwierzęcych.

Serwatka – najpopularniejsze źródło białka

Nie wszystkie formy białka są sobie równe. Białko serwatkowe jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów diety. Zawiera pełną gamę aminokwasów egzogennych w bardzo dobrych proporcjach oraz wiele innych składników odżywczych o silnym działaniu biologicznym. Cały proces produkcji rozpoczyna się od pasteryzacji świeżego mleka. Następnie do wolnego od bakterii surowca dodaje się enzymy trawienne, które oddzielają część stałą mleka od tej płynnej zwanej serwatką, zawierającą oprócz białka także laktozę i pewną ilość tłuszczu. By zredukować zawartość cukrów i tłuszczu płynną serwatkę przepuszcza się przez zestaw specjalnych membran filtracyjnych. Ostatnim etapem produkcji odżywki jest suszenie. W zależności od stopnia oczyszczenia, uzyskany produkt może zawierać nawet około 80% białka w suchej masie.

Istnieją trzy najpopularniejsze typy białka serwatkowego; koncentrat WPC, izolat WPI oraz hydrolizat WPH.

Spójrzmy na każdy z nich:

  • WPC – jest to produkt uzyskiwany w drodze mikro-filtracji, która usuwa z serwatki znaczną część laktozy, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Zawartość białka w suchej masie zależy od stopnia koncentracji i wynosi od 35 do 80%.
  • WPI – izolat białka serwatki uzyskuje się w wyniku filtracji w przepływie krzyżowym przez membrany, które zatrzymują jeszcze większą ilość zbędnych substancji i zanieczyszczeń. Końcowy produkt zawiera co najmniej 90% białka w suchej masie oraz cechuje się wyższym od koncentratu stopniem przyswajalności.
  • WPH – hydrolizat jest „wstępnie strawioną” formą białka serwatkowego. Powstaje w wyniku procesu hydrolizy enzymatycznej koncentratu lub izolatu, która skraca czas przyswajania białka przez organizm.

Białka roślinne

Alternatywą dla osób, które nie spożywają mięsa i produktów odzwierzęcych, są białka pochodzenia roślinnego. Na rynku dostępne są białka sojowe, ryżowe, amarantowe, z komosy ryżowej, grochu czy nawet białko konopne. W porównaniu z produktami mięsnymi czy mlecznymi roślinne źródła białka posiadają gorszy profil aminokwasowy. Często stosowanym przez producentów suplementów zabiegiem jest łączenie kilku rodzajów białek roślinnych, dzięki czemu otrzymuje się produkt o podwyższonych wartościach odżywczych.

Podsumowanie.

Stosowanie odżywek białkowych jest doskonałym sposobem na dostarczenie mięśniom tego, czego najbardziej potrzebują zaraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy poświęcić chwilę na dokładne przeanalizowanie składu dostępnych na rynku produktów, aby wybrać spośród nich te najbardziej wartościowe. Nie bez znaczenia dla użytkowników jest także smak odżywki. To właśnie walory smakowe w wielu przypadkach determinują to, czy ponownie dokonamy zakupu. Szukając wysokiej jakości w połączeniu z przystępną ceną, warto zapoznać się z ofertą sklepu rawnutrition.eu.

Może Cię zainteresować

Odżywki białkowe

Niezwykle ważnym elementem prawidłowo skomponowanej diety każdego entuzjasty sportów siłowych czy sylwetkowych jest odpowiednia podaż pełnowartościowego białka, które jest budulcem

Czytaj więcej

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00