fbpx
cow-1715829_1280

Izolat białka wołowego

Wśród proteinowych suplementów dla sportowców znajdziemy nie tylko popularne białka serwatki, ale również inne ich rodzaje. Jednym z nich jest białko wołowe, które cieszy się dobrą opinią wielu kulturystów, korzystających z takiej odżywki jako źródła dobrej jakości białka. Warto jednak wiedzieć, że nie każde białko wołowe cieszy się wysoką klasą. Wszystko zależy od jego wykonania. A jak rozpoznać te faktycznie dobre? Należy zwrócić uwagę na profil aminokwasowy.

Białko wołowe – co to jest?

Białko wołowe, czyli takie, które pozyskiwane jest z wołowiny. A więc powinno być bardzo dobrej jakości, bo jak wiemy, wołowina charakteryzuje się wysoką zawartością przyswajalnego białka.

Izolat białka wołowego faktycznie tworzony jest z wołowiny oraz MOM (mięso oddzielone mechanicznie). Wyróżnia się tym, że jest odtłuszczony i odwodniony, zhydrolizowany i sproszkowany. Odżywka wysokiej jakości z pewnością wpłynie na szybszy wzrost masy mięśniowej oraz wspomoże regenerację, dostarczając nam odpowiedniej ilości dobrze przyswajalnego białka. Dzięki zawartości kolagenu wpłynie na zdrowie kości i stawów, co sprzyjać będzie zachowaniu formy pomimo intensywnych treningów siłowych.

Izolat białka wołowego – jak wybrać?

Skąd będziemy wiedzieć, że wybrane przez nas białko wołowe jest dobrej jakości? Wystarczy spojrzeć na podany przez producenta profil aminokwasowy. Produkty, na których takiej informacji nie ma, mogą być wątpliwej jakości, choć to także nie znaczy, że dane białko na pewno jest oszukane.

Spoglądając na aminogram, warto zwrócić uwagę na zawartość aminokwasów egzogennych, takich jak tryptofan i metionina. Jeżeli jest ona raczej niska, możemy przypuszczać, iż dane białko stworzone zostało nie z polędwicy, a z elementów tkanki łącznej, które nie zawierają tak dużych ilości białka.

Izolat białka wołowego czy serwatka – co wybrać?

Odżywka białka wołowego dobrej jakości charakteryzuje się zazwyczaj wysoką ceną, gdyż stworzenie izolatu białka wołowego z polędwicy wołowej samo w sobie jest drogie. Tańsze białka wołowe to najczęściej produkty stworzone z mniej wartościowych cząstek. One również mogą zawierać sporo protein; często do tego typu suplementów dodawana jest także kreatyna, której zadaniem jest przyspieszenie regeneracji i wzrostu mięśni oraz hamowanie katabolizmu.

Zarówno izolat białka wołowego, jak i izolat białka serwatki cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Mimo tego to jednak serwatka ma więcej zwolenników. Przede wszystkim jest łatwiej dostępna i zazwyczaj w niższej cenie, zapewniając jednocześnie wysokowartościowe i dobrze przyswajalne białko w sporej ilości.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00