fbpx
three-women-s-doing-exercises-863977

Izolat białka Whey – czym jest izolat białka, kto powinien go stosować?

Odżywki białkowe zaliczają się do  najpopularniejszych suplementów dla sportowców. Każda osoba, która systematycznie ćwiczy, wie, że białko pełni bardzo ważną rolę w budowie beztłuszczowej masy mięśniowej. Najlepiej jest spożywać oczywiście wysokiej jakości białko, a do takiego zalicza się izolat białka Whey, wspomagający zarówno budowanie mięśni, jak i spalanie tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie odżywka białkowa?

Odżywki proteinowe stanowią doskonałe uzupełnienie niedoboru białka w diecie. U osób aktywnych zapotrzebowanie na białko wzrasta i często zdarza się, że to, co spożywamy wraz z jedzeniem, nie wystarcza, aby zaspokoić niedobory. Z odżywki białkowej najlepiej korzystać wtedy, gdy nie mamy czasu na przygotowanie pełnego posiłku, np. po treningu. Zawarte w niej proteiny oraz inne składniki odżywcze nie tylko odżywiają mięśnie po wysiłku, ale również wpływają na ich regenerację oraz zapewniają im zdrowy wzrost. Odżywki białkowe są bardzo popularne również ze względu na łatwy sposób ich przyrządzenia. Wystarczy porcję produktu rozpuścić w wodzie i jogurcie, a posiłek gotowy. Białka serwatkowe dostępne są w różnych smakach i można je wykorzystywać także do zdrowych deserów na zimno oraz do wypieków.

Izolat białka serwatki -czym jest?

Wyróżniamy dwa najpopularniejsze rodzaje białka serwatkowego – koncentrat i izolat. Różnią się one głównie zawartością białka oraz szybkością wchłaniania. Obie formy jednak wykazują korzystne działanie dla wzrostu masy mięśniowej.

Izolat białka serwatki tworzony jest z koncentratu, jednak zanim przejdziemy do procesu jego produkcji, zobaczmy, jak powstaje ten pierwszy rodzaj.

Koncentrat białka serwatki otrzymywany jest z serwatki mleka po procesie pasteryzacji i koagulacji, które oczyszczają produkt i oddzielają od mleka produkty uboczne, czyli ser i serwatkę. Następnie serwatka poddawana jest procesowi filtracji, usuwającej z niej nadmiar laktozy oraz tłuszczu. Tak powstaje koncentrat białka serwatki, zawierający ok. 80% białka.

Izolat otrzymywany jest wtedy, gdy koncentrat podda się kolejnemu procesowi – mikrofiltracji, redukującej jeszcze bardziej ilość tłuszczu i cukrów w produkcie. Dzięki temu otrzymana odżywka zawiera więcej białka (ok. 90%). Ostatnim procesem jest suszenie, całkowicie usuwające wilgoć i pozostawiające sproszkowaną formę suplementu.

Czym różni się izolat białka Whey od koncentratu?

Izolat białka serwatkowego od koncentratu różni wyższa zawartość białka oraz lepsze wchłanianie. Izolat także szybciej się trawi i zawiera mniej tłuszczów oraz cukrów, co sprawia, że lepiej sprawdza się u osób, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej. Izolat białka Whey zalecany jest więc osobom z nietolerancją laktozy oraz wrażliwym żołądkiem, a także tym, którzy poszukują dobrego źródła białka w trakcie odchudzania.

Izolat białka Whey – korzyści

Whey izolat to świetna opcja dla sportowców różnych dyscyplin. Dobra odżywka oprócz samych protein zawiera zazwyczaj również aminokwasy BCAA i glutaminę, a czasem także inne składniki odżywcze, wspomagające wydolność organizmu, wzrost i regenerację mięśni. Wybierając izolat białka Whey, należy jednak pamiętać, że ma on być jedynie uzupełnieniem diety sportowca, i że spożywanie wysokiej jakości białka wraz z jedzeniem również jest ważne.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00