bath-milk-188844_1280

Izolat białka serwatkowego – co to jest?

Suplementy proteinowe stanowią dla wielu sportowców niezbędne uzupełnienie diety. Nic dziwnego, wspomagają bowiem budowę masy mięśniowej oraz procesy regeneracji, a także mogą sprzyjać zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Ich działanie zostało potwierdzone, dlatego z dobrej jakości białka serwatkowego korzysta większość osób aktywnych. Izolat białka serwatki (WPI) jest jedną z dwóch najpopularniejszych form odżywek białkowych. Zobaczmy, jak go stosować?

Izolat białka serwatki – co to jest?

Izolat białka serwatkowego to odżywka proteinowa, wykonana z serwatki, pochodzącej z mleka. Izolat pozyskiwany jest z koncentratu białka serwatki poprzez proces mikrofiltracji przepływu krzyżowego, który realizowany jest w niskiej temperaturze. Następnie uzyskany produkt zostaje poddany procesom suszenia, dzięki czemu otrzymujemy sproszkowaną odżywkę o wysokiej zawartości odżywczej.

Izolat białka serwatkowego charakteryzuje się wysoką zawartością dobrze przyswajalnego białka. Jego jakość porównywalna jest do najlepszych źródeł białek zwierzęcych i roślinnych, takich jak jajka i soja. Izolat nie podlega ścinaniu w kwasie żołądkowym, co oznacza, że do jelita cienkiego dociera w podstawowej formie i jest łatwo trawiony. Izolat białka serwatki zawiera również spore ilości leucyny, która jest jednym ze składników budulcowych i przyczynia się do wzrostu mięśni oraz odbudowy uszkodzonych tkanek, co wpływa na szybszą regenerację.

Izolat białka serwatki – czy warto stosować?

Badania dowodzą, że odzywki białkowe wykazują korzystne działanie w treningu siłowym i wytrzymałościowym. Niezależnie od tego, czy jest to koncentrat, czy izolat, suplementy proteinowe raczej sprawdzają się wśród sportowców. Co więc przemawia za wyborem izolatu zamiast koncentratu? Oba rodzaje odżywek są popularne, a jednak izolat charakteryzuje się szybszym wchłanianiem i lekkostrawnością. Co więcej, w procesie mikrofiltracji dochodzi do redukcji nadmiaru cukrów i tłuszczów, co sprawia, że izolat białka serwatki ma mniej kalorii niż koncentrat. Z pewnością będzie to więc ciekawa alternatywa dla osób, którym zależy na redukcji masy ciała.

Warto podkreślić również, iż izolat wyróżnia się wyższym stężeniem białka w jednej porcji produktu. Świetnie sprawdzi się więc w przypadkach niedoboru białka, związanego z intensywną aktywnością fizyczną. Izolat nie zawiera też laktozy, dzięki czemu może być stosowany przez osoby z nietolerancją tej substancji. Izolat białka serwatki to produkt bardzo skuteczny, a wykonany w wysokiej jakości nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby wpływać na pogorszenie jego przyswajania lub powodować reakcje alergiczne.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO
NEWSLETTERA

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek, 9:00-16:30
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek, 9:00-16:30

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00