fbpx
bath-milk-188844_1280

Izolat białka serwatkowego – co to jest?

Suplementy proteinowe stanowią dla wielu sportowców niezbędne uzupełnienie diety. Nic dziwnego, wspomagają bowiem budowę masy mięśniowej oraz procesy regeneracji, a także mogą sprzyjać zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Ich działanie zostało potwierdzone, dlatego z dobrej jakości białka serwatkowego korzysta większość osób aktywnych. Izolat białka serwatki (WPI) jest jedną z dwóch najpopularniejszych form odżywek białkowych. Zobaczmy, jak go stosować?

Izolat białka serwatki – co to jest?

Izolat białka serwatkowego to odżywka proteinowa, wykonana z serwatki, pochodzącej z mleka. Izolat pozyskiwany jest z koncentratu białka serwatki poprzez proces mikrofiltracji przepływu krzyżowego, który realizowany jest w niskiej temperaturze. Następnie uzyskany produkt zostaje poddany procesom suszenia, dzięki czemu otrzymujemy sproszkowaną odżywkę o wysokiej zawartości odżywczej.

Izolat białka serwatkowego charakteryzuje się wysoką zawartością dobrze przyswajalnego białka. Jego jakość porównywalna jest do najlepszych źródeł białek zwierzęcych i roślinnych, takich jak jajka i soja. Izolat nie podlega ścinaniu w kwasie żołądkowym, co oznacza, że do jelita cienkiego dociera w podstawowej formie i jest łatwo trawiony. Izolat białka serwatki zawiera również spore ilości leucyny, która jest jednym ze składników budulcowych i przyczynia się do wzrostu mięśni oraz odbudowy uszkodzonych tkanek, co wpływa na szybszą regenerację.

Izolat białka serwatki – czy warto stosować?

Badania dowodzą, że odzywki białkowe wykazują korzystne działanie w treningu siłowym i wytrzymałościowym. Niezależnie od tego, czy jest to koncentrat, czy izolat, suplementy proteinowe raczej sprawdzają się wśród sportowców. Co więc przemawia za wyborem izolatu zamiast koncentratu? Oba rodzaje odżywek są popularne, a jednak izolat charakteryzuje się szybszym wchłanianiem i lekkostrawnością. Co więcej, w procesie mikrofiltracji dochodzi do redukcji nadmiaru cukrów i tłuszczów, co sprawia, że izolat białka serwatki ma mniej kalorii niż koncentrat. Z pewnością będzie to więc ciekawa alternatywa dla osób, którym zależy na redukcji masy ciała.

Warto podkreślić również, iż izolat wyróżnia się wyższym stężeniem białka w jednej porcji produktu. Świetnie sprawdzi się więc w przypadkach niedoboru białka, związanego z intensywną aktywnością fizyczną. Izolat nie zawiera też laktozy, dzięki czemu może być stosowany przez osoby z nietolerancją tej substancji. Izolat białka serwatki to produkt bardzo skuteczny, a wykonany w wysokiej jakości nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby wpływać na pogorszenie jego przyswajania lub powodować reakcje alergiczne.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00