fbpx
dna-4574319_1280

Izolat białka, a koncentrat

Odzywki białkowe należą do najpopularniejszych suplementów dla sportowców, stosowanych zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Zaliczane są również do tych o najskuteczniejszym działaniu. Ich głównym zadaniem jest uzupełnienie niedoboru protein, wynikającego z intensywnego wysiłku fizycznego oraz wspomaganie budowy i regeneracji mięśni.

Odzywki białkowe dostępne są zazwyczaj w dwóch typach: koncentratu oraz izolatu. Każdy z nich może mieć korzystne działanie na organizm sportowca, czym jednak różnią się te dwa produkty?

Koncentrat białka – co to jest?

Najpopularniejsze odżywki białkowe, dostępne w sklepach z suplementami, zawierają białko serwatki. Powstaje ono z mleka po procesie pasteryzacji oraz koagulacji, podczas której serwatka oddzielana jest od mleka i stanowi osobny produkt. Na tym etapie wciąż jednak charakteryzuje się wysoką zawartością cukru – laktozy oraz tłuszczów. W celu usunięcia nadmiaru tych substancji serwatkę poddaje się procesowi ultrafiltracji, uzyskując tym samym koncentrat białka. Następnie należy przeprowadzić suszenie, podczas którego usunięta zostanie wilgoć, a białko pozostanie w postaci proszku.

Koncentrat białka zawiera ok. 80% protein, zazwyczaj w jego składzie znajdziemy również  optymalną ilość aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy, które sprzyjają rozrostowi masy mięśniowej oraz procesom regeneracyjnym. Koncentrat białka serwatki to najpopularniejsza forma białka, wybierana przez osoby, które chcą zbudować masę mięśniową.

Izolat białka – co to jest?

Izolat białka wytwarzany jest z koncentratu, poddanego procesowi mikrofiltracji. Tak otrzymany produkt zawiera więcej białka, mniej tłuszczów oraz cukrów. Izolat charakteryzuje się lepszą przyswajalnością, jest także lekkostrawny i ma mniej kalorii. Na ten typ odżywki białkowej chętnie decydują się więc osoby, którym zależy na zrzuceniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Koncentrat, a izolat białka – różnice

Oba produkty różnią się głównie przyswajalnością oraz zawartością cukrów i tłuszczów. Izolat znany jest również z tego, że ma mniejszą wartość kaloryczną oraz lepiej się trawi. Ze względu na wyższą zawartość białka sprawdza się zarówno w procesie redukcji, jak i budowania masy mięśniowej. Izolat nie zawiera laktozy, dlatego jest świetną alternatywą dla osób, które tego cukru nie tolerują.

Koncentrat czy izolat białka – co wybrać?

Obie formy białka są chętnie wybierane przez sportowców, ze względu na ich korzystne działanie na aktywny organizm. Zadaniem odżywek białkowych jest przede wszystkim uzupełnienie niedoborów protein. Należy jednak pamiętać, że nie powinny nam one zastępować białka z pożywienia, a jedynie być dodatkiem do diety. Zarówno koncentrat, jak i izolat stanowią dobrej jakości źródło białka, a ich działanie zostało udowodnione naukowo. Izolat być może bardziej spodoba się osobom, którym zależy na zmniejszeniu ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia. W procesie redukcji warto bowiem zwiększyć nieco ilości białka, które zastąpią mniejsze spożycie węglowodanów. Izolat charakteryzuje się zazwyczaj nieco lepszą przyswajalności oraz większą zawartością protein. Koncentrat białka ma niższą cenę, a jego przyswajalność, choć nieco słabsza, jest również bardzo dobra. Badania wykazują, że zarówno koncentrat, jak i izolat dobrze sprawdzą się u osób aktywnych, wspomagając budowę i regenerację mięśni.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00