fbpx
milk-1760353_1280

Białko serwatkowe WPI – co to jest? Kto powinien stosować?

WPI, czyli izolat białka serwatkowego, to jedna z najpopularniejszych form protein, stosowana przez sportowców. Białko to tworzone jest z udziałem technologii mikrofiltracji przepływu krzyżowego z koncentratu białka serwatkowego. Idealnie sprawdza się w okresach treningowych, pozwalając na uzupełnienie niedoborów protein w diecie, a tym samym na szybszy wzrost masy mięśniowej. Charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną, w swoim składzie zawiera 80-90% białka oraz inne składniki odżywcze, takie jak aminokwasy BCAA, glutaminę czy cysteinę. Wybierane jest przede wszystkim ze względu na szybkie wchłanianie oraz lekkostrawność. Więcej o białku WPI dowiecie się w dalszej części artykułu.

Białko serwatki – co to jest i jak powstaje?

Standardowe białko serwatki wykonywane jest z mleka. Proces produkcji odżywki rozpoczyna się od pasteryzacji mleka, podczas której usuwane są wszelkie szkodliwe bakterie. Następnie pasteryzowane mleko poddawane jest procesowi koagulacji, w trakcie którego z mleka oddzielany jest ser oraz serwatka. Na tym etapie serwatka zawiera spore ilości cukru mlecznego – laktozy oraz tłuszczu, których nadmiar należy usunąć. Wykonuje się to poprzez filtrację, uzyskując koncentrat białka, zawierający ok. 80% protein. Chcąc, aby nasze białko charakteryzowało się większą ilością protein, trzeba poddać je mikrofiltracji, a więc stworzyć izolat białka serwatki.

Izolat białka serwatki WPI – co to jest i jak powstaje?

Izolat białka serwatki powstaje z koncentratu, z którego w procesach filtracji usunięto nadmiar tłuszczu i cukrów. Tego typu białko stanowi dobrą opcję dla osób, które nie tolerują laktozy. Izolat popularny jest właśnie ze względu na to, że lekko się trawi i dobrze wchłania. Co więcej, najpopularniejsze izolaty białka mają w swoim składzie ponad 90% protein oraz inne składniki odżywcze, wspomagające zdrowy rozwój masy mięśniowej.

Izolat białka serwatki – dla kogo?

Badania wykazują, że stosowanie białek serwatkowych wpływa na skuteczną budowę beztłuszczowej masy ciała. Izolat od koncentratu białka różni się niższą zawartością cukrów i tłuszczów, dlatego chętnie wybierany jest przez osoby w trakcie redukcji. Zarówno koncentrat, jak i izolat białka serwatki sprawdzą się u każdego sportowca, niezależnie od dyscypliny. Udowodniono, iż w diecie sportowca liczą się przede wszystkim źródła białka wysokiej jakości, a dobrze wyprodukowane odżywki proteinowe właśnie do takich się zaliczają. Istnieją również suplementy, które zawierają w sobie mieszaninę koncentratu oraz izolatu białka serwatki. Ich działanie również może wspomóc dietę sportowca.

Zalety stosowania WPI

Przyjmowanie izolatu białka serwatkowego pomoże nam uzupełnić niedobory protein, jednocześnie wpływając na zdrowy rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej. WPI dostarcza nam także aminokwasów, które służą jako bloki budulcowe, wspomagające szybszy wzrost mięśni. Systematyczne przyjmowanie WPI wpływa również na uwalnianie hormonów anabolicznych, które zapobiegają rozpadowi mięśni, a dodatkowo mogą stymulować ich wzrost (między innymi insulina). W porównaniu do innych rodzajów białka, WPI szybko i dobrze się wchłania. Stanowi doskonałą alternatywę dla posiłku potreningowego, a ze względu na małą zawartość tłuszczu i cukrów, sprzyja procesom odchudzania.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00