fbpx
race-801940_1920

Beta-alanina dla biegacza. Kiedy brać?

Biegacze, którzy chcą stopniowo poprawiać swoje wyniki, powinni postawić na naturalną suplementację dla sportowców. Odpowiednio dobrane związki wpłyną na wytrzymałość i wydolność organizmu, dzięki czemu będzie można zwiększać długość i szybkość pokonywanych dystansów. Powszechnie stosowaną odżywką jest białko dla biegacza, jednak każdy miłośnik joggingu powinien zwrócić uwagę również na beta-alaninę.

Beta-alanina a bieganie – kiedy i jak stosować?

Beta-alanina to aminokwas, który w naszym organizmie wraz z histydyną tworzy karnozynę. Karnozyna to występujący w mięśniach dipeptyd, odpowiadający za regulację pH w tkankach układu mięśniowego. Jej zawartość wpływa na równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, która może być zaburzona przy intensywnym wysiłku fizycznym. W momencie, gdy równowaga ta zostanie zachowana, powstający w naszym ciele kwas mlekowy nie wykazuje szkodliwego działania dla mięśni.

Co to oznacza dla biegacza? Dzięki beta-alaninie produkcja kwasu mlekowego jest znacznie ograniczona lub też nie dochodzi do niej wcale. W efekcie zmęczenie po treningu jest mniejsze, a organizm szybciej się regeneruje. Badania wykazują, iż systematyczna suplementacja beta-alaniną u biegaczy wpływa na zmniejszenie zmęczenia w końcowej fazie trasy, dzięki czemu można przebiegać dłuższe odległości.

Jak i kiedy spożywać beta-alaninę?

Skuteczne działanie beta-alaniny wykazano już przy dawkowaniu zaledwie 2 g na dobę. Jednak optymalną dawką są ilości  4,8-6,4 g na dobę. Wiele osób zastanawia się, kiedy przyjmować beta-alaninę. Otóż najlepiej rozłożyć jej stosowanie na kilka dawek. Beta-alanina przed bieganiem wpłynie na wydolność i wytrzymałość, dzięki czemu będzie można osiągać lepsze wyniki sportowe, natomiast rozłożenie pełnej dobowej dawki na kilka mniejszych nie zmieni skuteczności działania suplementu, a może zredukować uczucie mrowienia po jego zażyciu.

Inne odżywki dla biegaczy

Biegacze często stosują również kreatynę, która wpływa na regenerację organizmu oraz zwiększa wydolność i wytrzymałość. Suplementem standardowym dla każdego profesjonalisty jest odżywka białkowa po bieganiu. Uzupełnienie protein po intensywnym treningu to coś, o czym powinni pamiętać wszyscy sportowcy. Warto wiedzieć, iż w trakcie biegania pracuje wiele mięśni, które wymagają odpowiedniego odżywienia. Osoby aktywne wykazują zwiększone zapotrzebowanie na białko, które można uzupełniać w postaci dobrze wchłanialnego koncentratu białek rawnutriition rozpuszczonego w wodzie lub mleku.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Miło Cię
widzieć!

Miło Cię widzieć!

Cieszymy się, że trafiłeś do nas!
Z tego powodu chcemy przywitać
Cię zniżką na zakupy.

Cieszymy się, że trafiłeś do nas! Z tego powodu chcemy przywitać Cię zniżką na zakupy.

Specjalny kod na 5% rabatu:

V499EWF

Poczekaj,
nie zamykaj!

Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego przekazujemy Ci specjalny kod abyś mógł przekonać się sam!

Specjalny kod na 15% rabatu:

1DSF699

*Uwaga! Liczba voucherów jest limitowana!

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00