fbpx
sport-2250970_1920

Aminokwasy BCAA – co to jest i kiedy brać?

Aminokwasy BCAA zaliczane są do jednych z najskuteczniejszych suplementów diety dla sportowców. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto wiedzieć, jaką spełniają rolę w organizmie i czym właściwie są. Z tą wiedzą łatwiej będzie nam ustalić odpowiednie dawkowanie i wybrać najlepsze aminokwasy na rynku.

BCAA – co to jest?

BCAA to kompleks rozgałęzionych aminokwasów endogennych, czyli takich, których organizm człowieka nie wytwarza samodzielnie. Składa się z dwóch części leucyny, jednej części izoleucyny oraz waliny. Są to związki niezbędne do zdrowego rozwoju i regeneracji mięśni. Dlaczego?

Leucyna – wpływa na budowę nowych białek, z których budowane są kolejne włókna mięśniowe.

Izoleucyna – jest niezbędna do syntezy białek. Stanowi dodatkowe źródło energii w momencie, gdy organizm nie ma dostępu do węglowodanów lub kwasów tłuszczowych.

Walina – jest aktywowana podczas intensywnego wysiłku. Jej rola polega na przyspieszeniu regeneracji uszkodzonych włókien mięśniowych.

Aminokwasy BCAA rozkładają się bezpośrednio w mięśniach, wspomagając ich wzrost i przyspieszając regenerację. Stosując ten suplement diety, możemy liczyć na lepsze efekty treningów.

Jak brać aminokwasy BCAA?


Wiele osób zastanawia się, kiedy brać aminokwasy, aby cieszyć się ich najlepszym działaniem. Ogólnie zaleca się, aby przyjmować je raz dziennie w okresie okołotreningowym. Można brać aminokwasy przed treningiem lub po jego zakończeniu. Jeżeli chodzi o dawkowanie, większość suplementów BCAA ma na opakowaniu podaną instrukcję, do której najlepiej się dostosować.

Część aminokwasów BCAA dostarczamy także z pożywieniem, jednak ich ilość jest zbyt mała, aby spełniać zapotrzebowania sportowców, dlatego, chcąc zapewnić mięśniom prawidłowy rozwój, należy postawić na ich suplementację.

Jakie aminokwasy najlepsze?

Niezależnie od tego, jaką postać aminokwasów wybierzemy, warto sprawdzić całkowity skład odżywki. Najlepsze będą oczywiście suplementy, zawierające czystą postać aminokwasów, gdyż tylko takie zadziałają na nasz organizm najlepiej.

Proszek czy kapsułki?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy aminokwasy w kapsułkach, czy w proszku, ich działanie będzie podobne. Ta pierwsza postać jest łatwiejsza w użyciu, gdyż zalecaną porcję wystarczy popić odpowiednią ilością wody. Jest to opcja korzystna, jeżeli zależy nam na tym, aby aminokwasy brać bezpośrednio przed lub po treningu. Nie ma wtedy konieczności przygotowywania roztworu, a lekkie kapsułki możemy zabrać ze sobą na siłownię.

Osobom, którym zależy na najlepiej przyswajalnej formie aminokwasów, polecamy czyste aminokwasy BCAA w kapsułkach firmy Rawnutrition.

Najlepsze aminokwasy – podsumowanie

Aminokwasy BCAA to kompleks, który niezbędny jest sportowcom do prawidłowego rozwoju sylwetki oraz utrzymania dobrej kondycji. Każdy z zawartych w suplemencie składników pełni istotną funkcję w budowaniu oraz regeneracji mięśni. Nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć aminokwasów BCAA, dlatego konieczne jest dostarczanie ich wraz z pożywieniem i suplementacją.

Może Cię zainteresować

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ
NA BIEŻĄCO Z NASZYMI PROMOCJAM

Dane 
Raw Nutrition sp z o.o.
ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10
05-092 Łomianki
NIP 118 215 81 66
INFORMACJE

Kontakt
Dostawa i koszty przesyłki
Regulamin sklepu
Zwroty i reklamacje
Formy płatności
Polityka prywatności

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymaj 10 % rabatu na pierwsze zakupy

Dostawy

Polska

Zamówienia składane do godziny 12:00 od pon. – pt. będą wysyłane tego samego dnia i przesyłki będą dostarczone do 2 dni w zależności od wyboru dostawcy.

Nasi kurierzy to DPD i InPost.

Obecne zamówienie można podglądać tutaj

Uwaga:

Podczas gorących okresów sprzedażowych jak święta albo dni wolne prosimy o upewnienie się i zamówienie wcześniej przesyłki. Jeśli wpiszesz błędny adres dostawy, błędny kod pocztowy nie jesteśmy w stanie w międzyczasie zmienić tego za ciebie. Dziękujemy.

Zamówienia są dostarczane przez kurierów którzy wymagają podpisów od odbiorcy, jeśli chcesz żeby paczkę zostawiono w umówionym miejscu robisz to na własne ryzyko i Raw Nutrition nie odpowiada za szkody poniesione podczas dowozu albo kradzież, paczki. Przykładamy najwyższą wartość do jakości naszych usług.

Zespół Raw Nutrition

Skontaktuj się z nami

Nasze biuro obsługi klienta i specjaliści ds. żywienia człowieka są dostępni w godzinach pracy, bo odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie naszych produktów i ich zastosowania. Najpierw proszę upewnij się, że informacji których poszukujesz brakuje na stronie. Wybierz temat poniżej żeby skontaktować się z odpowiednią osobą z naszego team’u.

W przypadku jakichkolwiek zapytań dotyczących istniejących zamówień i dostaw, prosimy o kontakt: delivery@rawnutrition.eu

Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. Żywienia w celu uzyskania porad, porad lub ogólnych pytań, skontaktuj się z przez adres mailowy: ask@rawnutrition.eu

Jeśli chcesz zostawić opinię na temat któregokolwiek z naszych produktów, strony internetowej lub jeśli masz jakieś sugestie, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze usługi, wyślij wiadomość e-mail na adres: feedback@rawutrition.eu

W przypadku wszystkich obecnych i potencjalnych zapytań detalicznych i hurtowych B2B prosimy o kontakt: retail@rawnutrition.eu

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 9:00-16:00